Parkiety, Cyklinowanie

Chcesz cyklinowanie parkietu?

A może chcesz położyć nowy?

Wybierz rodzinną firmę, która od ponad 3 dekad specjalizuje się w układaniu i cyklinowaniu parkietów w Krakowie i całej Małopolsce. Współpracując z nami, zagwarantujesz sobie dokładne i terminowe wykonanie usługi, a także konkurencyjne ceny. Wszelkie prace wykonujemy osobiście, nie korzystając z pomocy podwykonawców. Dzięki temu dajemy 100% gwarancję jakości naszych usług. Działamy kompleksowo – dostarczamy wszystkie materiały, kładziemy, cyklinujemy i malujemy.

Układanie parkietu

Układanie parkietu Kraków

Prawidłowe ułożenie i montaż parkietu to zadanie wymagające olbrzymiej precyzji, doświadczenia oraz wykorzystania wysokiej jakości materiałów. Powierzając to zadanie sprawdzonym fachowcom, masz pewność, że drewniany parkiet stanie się ozdobą Twojej firmy czy domu przez długie lata.

Zajmujemy się kompleksowym układaniem parkietu na powierzchniach różnej wielkości. Stawiamy na staranność i precyzję. W pracy wykorzystujemy jedynie renomowane materiały takich firm jak Vermeister. Pomagamy również w wyborze i zakupie samego parkietu.

Co zyskujesz?

  • pomoc na każdym etapie – zakup parkietu, transport i montaż
  • współpracę z firmą, która od ponad 30 lat zajmuje się układaniem parkietu
  • dostęp do najlepszych materiałów wykończeniowych na rynku
  • gwarancje na wszystkie prace

Wykonujemy kompleksową usługę w skład, której wchodzą:

  • gruntowanie wylewki,
  • ułożenie i przyklejenie podłogi,
  • cyklinowanie i szpachlowanie,
  • końcowe listwowanie,
  • kilkukrotne lakierowanie lub olejowanie.

ZOBACZ CENNIK

Układanie parkietu to złożony proces, wymagający wiele uwagi od osoby montującej bądź też ekipy parkieciarskiej. Dlatego przed rozpoczęciem montażu warto się zastanowić, czy dokonać tego samemu, czy zlecić to komuś kompetentnemu. Montując parkiet samemu oszczędza sie pieniądze, niestety źle wykonana podłoga może przysporzyć nam sporo kłopotów.
Podstawową czynnością podczas układania parkietu to sprawdzenie wilgotności posadzki. Zbyt wilgotna posadzka jest częstym powodem późniejszego wypaczenia kształtu czy też “wstawania” parkietu, co uniemożliwia cyklinowanie. Pomiaru dokonujemy nie tylko w momencie zakupu, ale również tuż przed montażem. Normy wilgotności posadzki są uzależnione od rodzaju materiału, z którego została wykonana. Wilgotność cementu powinna zawierać się w 2%, andryhytu – do 0,5%. W przypadku montażu na drewnie, elementy nie mogą przekraczać 13% wilgotności.

Jeżeli pomiary okażą się pomyślne, możemy przejść do właściwego etapu instalowania parkietu. Parkiet powinniśmy montować w warunkach zbliżonych do warunków jego użytkowania – temperatura ok. 21 stopni i wilgotność powietrza około 60%. Przechodzimy do gruntowania, czyli zabezpieczenia podłoża specjalistycznym preparatem gruntującym. Grunt pozwoli na mocne wiązanie się kleju z posadzką. Należy go dobrać odpowiednio do stosowanego kleju jak i do rodzaju podłoża, najlepiej razem z klejem w ramach jednego producenta – pozwoli to na maksymalną przyczepność kleju do podłoża. Nasza firma preferuje pracę na materiałach VerMeister z którymi zachęcamy do zapoznania się w katalogu produktów. Powinniśmy też wziąć pod uwagę wielkość montowanych elementów – pamiętajmy że większe elementy ulegają większym naprężeniom i odkształceniom. Do dłuższych elementów trzeba użyć materiałów lepiej z nimi współpracujących. Drewno egzotyczne może wymagać także innej chemii niż gatunki krajowe, ze względu na dużą ilość substancji tłustych naturalnie je impregnujących. Zwykle używamy w takich przypadkach klejów dwuskładnikowych np. Repox

Następnie przechodzimy do ułożenia parkietu, z zachowaniem odpowiednich dla danego pomieszczenie dylatacji. Pozwalają one na pracę drewna w obrębie pomieszczenia. Etap klejenia oraz układania elementów drewnianych jest kluczowym momentem w całym procesie. Należy tutaj precyzyjnie posługiwać się klejem i układać drewno, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem. Możemy stosować kliny blokujące ustaloną dylatację, pasy pomagające przy “uciekaniu” parkietu na kleju oraz wiele innych narzędzi parkieciarskich.

Kiedy posadzka drewniana zostanie ułożona, powinniśmy ją tak zostawić na minimum 2 tygodnie, by dostosowała się do warunków panujących w pomieszczeniu. Wtedy można przejść do następnego etapu jakim jest cyklinowanie parkietu. 

 

F.H.U. PARKIET PRZYBYCIEŃ

ul. Stare Wiślisko 51c, 31-979 Kraków, tel. 12 284-35-08, email: